04.12.2021

Jak sprawić, by podróż nie była dla dziecka męcząca i nudna?Jak sprawić, by podróż nie była dla dziecka męcząca i nudna?

 

              Oprócz zapewnienia dziecku bezpieczeństwa podczas podróży, spakowania zapasowych ubranek, pieluch (to w wypadku najmłodszych), kremów ochronnych oraz posiłków warto wyposażyć się także w gry i zabawki, które nie pozwolą dziecku ani przez chwilę się nudzić.

 

Propozycje dla najmłodszych

 

          Pierwszą z propozycji dla  najmłodszych dzieci są klocki na kołeczki. Zestaw zawiera trzy kołeczki i dziewięć klocków, które po ułożeniu na kołeczki stworzą obrazek. Zestawem można bawić się wieloetapowo: roczniak może nakładać klocki nie tworząc jeszcze logicznej całości, w ten sposób ćwicząc rączki, natomiast dzieci półtoracze i dwuletnie mogą już próbować się zmierzyć z ułożeniem konkretnego obrazka. 

Do wyboru,  w zależności  od zainteresowań Twojego dziecka, możemy zaproponować wersję ze zwierzątkami lub środkami transportu.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/stacking-blocks-pets

https://www.dobrezabawki.com/produkt/klocki-na-koleczki-pojazdy

 

          Podróż świetnie umilą również warstwowe puzzle, które są szczególnie uwielbiane przez dzieciaczki. Zestaw zawiera pięć warstw, które maluch układa od najmniejszej do największej warstwy. Warstwy różnią się także kolorem. Do wyboru puzzle z motylkiem lub samochodzikiem.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/ukladanka-motylek

https://www.dobrezabawki.com/produkt/ukladanka-autka

 

          W podróży nie może również zabraknąć klasycznych drobiazgów takich jak gniotki czy mały znikopis. Bawiąc się gniotkiem dziecko rozwija motorykę małą.  Jest to ponadto znakomity sposób na odstresowanie się. Z kolei zabawa znikopisem oprócz rozwoju zdolności manualnych ćwiczy kreatywność. Znikopisy są polecane dla dzieci już od drugiego roku życia, natomiast gniotki są dedykowane dzieciom od trzech lat.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/zabawne-twarze

https://www.dobrezabawki.com/produkt/magiczna-tablica-rysunkowa-peggy-diggledey

 

A co dla starszych dzieci?

 

          Dla starszych dzieci zaproponujemy grę,  którą można cieszyć się również podczas podróży. Rozwijająca gra edukacyjna Cortex gwarantuje doskonałą zabawę oraz niezły trening umysłu. 

Zestaw zawiera 90 kart, które zostały podzielone na 8 różnych wyzwań. Gra wzmacnia pamięć, refleks i logiczne myślenie. Dzięki różnorodnym wyzwaniom nigdy się nie znudzi. Gra dedykowana od szóstego roku życia.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/cortex-dla-dzieci

 

          W podróży świetnie sprawdzą się także Story Cubes - niesamowite zestawy kostek, które przyczynią się do poszerzenia zasobu słownictwa. Zestaw zawiera 9 kostek. Każda kostka zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Naszym zadaniem jest stworzenie opowiadania z obrazków, które wypadły nam na kostkach. Do wyboru wersja ogólna, podróże, marzenia lub akcje. Gra zalecana od szóstego roku życia.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/story-cubes

https://www.dobrezabawki.com/produkt/story-cubes-fantasia

https://www.dobrezabawki.com/produkt/story-cubes-akcje

https://www.dobrezabawki.com/produkt/story-cubes-podroze

 

          Nieco trudniejszym wyzwaniem,  dla starszych i bardziej cieptliwych, lub chcących poćwiczyć cierpliwość, będzie Icosoku. Jest to łamigówka dla dorosłych oraz dzieci od siódmego roku życia. Sporo prostsza od kostki Rubika,  ale wystarczająco  skomplikowana aby zająć trochę czasu.

Zadaniem  gracza jest odpowiednie ułożenie białych trójkątów oznaczonych na  rogach kropkami Trójkąty należy ułożyć tak, aby suma kropek znajdujących się na stykających się ze sobą rogach trójkąta, była równa liczbie zaprezentowanej na żółtym krążku. Łamigówka posiada tysiące rozwiązań.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/icosoku

 

     Wybrane  powyżej  zabawki z pewnością spowodują, że podróż samochodem,  samolotem lub  pociągiem upłynie szybciej i radośniej a  dzieci będą wspominały ją jako miłą zabawę. Więcej propozycji drobnych  zabawek do wykorzystania również poza środkiem transportu znajdziecie na naszej stronie.  Jeżeli  macie pytania odnośnie konkretnej propozycji kontaktujcie się z nami na  czacie na stronie lub napiszcie e-mail.  Chętnie  podpowiemy i pomożemy dobrać sprawdzoną zabawkę dla Waszego  dziecka.

 
wróć do listy porad