05.08.2021

Jak sprawić, aby Twoje dziecko nie spędzało całych dni przed komputerem i telewizorem?

Wychowanie


Jak sprawić, aby Twoje dziecko nie spędzało całych dni przed komputerem i telewizorem?

 

Czy Twoje dziecko spędza większość wolnego czasu przeglądając portale społecznościowe, grając w gry komputerowe czy oglądając programy telewizyjne? Chciałbyś, żeby to się zmieniło? Jeżeli odpowiedź na te dwa pytania brzmi "tak" musisz koniecznie przeczytać ten artykuł.

Często rodzice nie wiedzą jaką formę spędzania wolnego czasu zaproponować dziecku. W wirze codziennych zadań zdarza się zagubić i przeoczyć fakt, że dziecko, pozostawione samo sobie spędza zbyt wiele czasu wpatrzone w mały ekran.

 

Jeżeli nie chcesz tego przedstawiamy kilka ciekawych propozycji zestawów, które spodobają się każdemu dziecku i z pewnością znajdą się wyżej w hierarchii przed komputerem czy telewizorem:

 

1. Chemia na wesoło - świetny zestaw dla dzieci ciekawych świata. W zestawie na dziecko czeka dwadzieścia pięć bezpiecznych a jednocześnie ciekawych eksperymentów. Wybierając ten zestaw sprawisz nie tylko, że dziecko nie będzie się nudzić, na przykład podczas deszczowych wakacji, ale również dajesz mu szansę na polubienie szkoły i odkrycie swoich pasji, bliższe poznanie siebie.

http://www.dobrezabawki.com/produkt/chemia-na-wesolo

 

2. Icosoku - genialna matematyczna łamigówka, którą można rozwiązywać na tysiące sposobów. Dziecko rozwiązując tego typu łamigówki poprawi zdolność koncentracji i rozwiązywania problemów, zbuduje wiarę w swoje możliwości oraz pewność siebie. Świetnie potrenuje umysł a przy tym wszystkim będzie znakomicie się bawić.

http://www.dobrezabawki.com/produkt/icosoku

 

3. Zingo! - gra, przy której całe godziny swojego wolnego czasu uwielbiają spędzać zarówno dzieci jak i dorośli. Świetna gra na spostrzegawczość, w którą można grać całą rodziną. Dziecko grając w Zingo poćwiczy nie tylko spostrzegawczość, ale również umocni swoje więzi z bliskimi, poćwiczy aktywność społeczną. Naprawdę warto!

http://www.dobrezabawki.com/produkt/zingo

 

4. Globus konstelacje gwiezdne - dziecko nie tylko zdobędzie wiedzę geograficzną, ale również będzie miało okazję poznać i zachwycić się konstelacjami gwiezdnymi widzianymi w nocy. Globus wyposażony w  czujnik światła (przedstawiający mapę polityczną w ciągu dnia i mapę nocnego nieba po zmierzchu) okazał się bestsellerem!

http://www.dobrezabawki.com/produkt/globus-konstelacje-gwiezdne

 

5. 50 gier - interaktywny zestaw aż pięćdziesięciu gier. Każda gra na inny dzień! W zestawie występuje marchewka, która mówi i świeci. Dzięki temu nasze dziecko będzie od razu wiedziało czy dana odpowiedź jest poprawna. Alfabet, pierwsze słowa, pierwsze liczby, kształty i kolory, pamięć, zwierzęta, logika, uwaga, porównywanie - wszystko w jednym zestawie. Produkt zachwycił naszych najbardziej wymagających klientów w wieku przedszkolnym.

http://www.dobrezabawki.com/produkt/carotina-50-gier

 

 

Wyżej wymienione propozycje to tylko kilka możliwości spędzenia wspólnie czasu. Zabawki te dadzą dużo radości, ale najważniejsze jest to, że pomogą zbudować i utrwalić zwyczaj wspólnego spędzania czasu w rodzinnym gronie. Pokażą dziecku, że zabawa telefonem nie jest jedyną możliwością spędzania czasu. Pozwolą porozmawiać z rodzicami, lepiej się poznać i wzajemnie rozwijać.

 

 
wróć do listy porad