04.12.2021

10 najciekawszych zabawek edukacyjnych dla przedszkolaka

Zabawki


Czas, kiedy dziecko chodzi do przedszkola jest okresem najwspanialszych  beztroskich zabaw. Jest to niezmiernie ważny okres w życiu każdego dziecka, gdyż w tym dziecko uczy się uczyć - przygotowuje się do pójścia do szkoły.  

 

Poniżej prezentujemy propozycje edukacyjnych zabawek, z którymi nasz maluszek będzie świetnie się bawił, a jednocześnie poszerzy swoje horyzonty i przygotuje się do  przekroczenia progu szkoły.

 

1. 50 gier – zestaw przygotuje przedszkolaka do nauki czytania i pisania, rozwija także czytanie i rozszyfrowanie obrazków, rozpoznawanie liter, łączenie liczb, czytanie i pisanie liczb. Spośród pięćdziesięciu gier znajdziemy także gry, które ćwiczą zapamiętywanie, rozwijanie uwagi i koncentracji oraz zdolności obserwowania. Nie może zabraknąć również gier ćwiczących psychomotorykę naszego urwisa (dziecko zmierzy się z ćwiczeniem zdolności czuciowo – zmysłowych oraz ćwiczeniem zręczności).

https://www.dobrezabawki.com/produkt/carotina-50-gier

2. memo – w układzie nerwowym przedszkolaka występują liczne zmiany, dlatego dziecko może już zmierzyć się z grą w memo. Zestaw zawiera dwanaście plansz o zróżnicowanej  tematyce. Plansze różnią się między sobą wielkością i ilością elementów.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/pair-game-memo

3. tablice edukacyjne – zestaw zawiera kolorowe elementy charakteryzujące się różnymi kształtami oraz cztery plansze różniące się między sobą stopniem trudności. Zadaniem dziecka jest dopasowanie elementów do odpowiednich miejsc na planszy (tak, żeby pasował zarówno kształt i kolor klocka do elementu planszy).

https://www.dobrezabawki.com/produkt/tablica-superpegs

4. klocki rollercoaster – ciekawa łamigówka dla każdego przedszkolaka. Zadaniem dziecka jest ułożenie klocków w ten sposób, aby kulki mogły przetoczyć się przez całą układankę.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/puzzle-rollercoaster-z-pilka

5. zingo – znakomity trening refleksu! Każdy gracz posiada tabliczkę, na której znajduje się dziewięć obrazków wraz z podpisami w języku polskim. Jeden z graczy obsługuje zingera – kiedy naciśnie z maszynki ‘wyskakuje’ obrazek. Jeżeli z maszynki wyleci obrazek, który gracz posiada, jego zadaniem jest jak najszybsze (tak, żeby inny gracz go nie ubiegł) chwycenie obrazka i umieszczenie go w odpowiednim miejscu tabliczki. Wygrywa osoba, która uzbiera komplet obrazków.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/zingo

6. delfin równoważnia – świetna gra na ćwiczenie koncentracji i cierpliwości czyli dwóch umiejętności, które z pewnością przydadzą się w szkole. Rzucamy kostką i nakładamy na delfinka element tego koloru, który wskaże nam kostka. Przegrywa osoba, która doprowadzi do zburzenia wcześniejszej konstrukcji.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/delfin-rownowaznia

 

7. kuchnia – dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają odgrywać role, dlatego kuchnia to jeden z najczęściej wybieranych prezentów przez przedszkolaków i ich rodziców. Kuchnia została wykonana z najlepszej jakości drewna. Zestaw został także dopasowany do wzrostu dziecka w wieku przedszkolnym. Do wyboru w czerwonej lub srebrnej wersji kolorystycznej.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/kuchnia

 

8. kolejka drewniana – zestawy drewnianych torów wraz z dodatkami świetnie rozwijają wyobraźnię a dodatkowo stanowią wielogodzinną zabawę. Nasze kolejki są kompatybilne z zestawami innych firm, zatem istnieje możliwość łączenia ze sobą zestawów, co daje dziecku jeszcze większe możliwości!

https://www.dobrezabawki.com/produkt/mountain-railway-set

 

9. kukiełkowy teatrzyk – na początku dziecko tworzy własne kukiełki, rozwijając przy tym zdolności manualne, ćwicząc koncentrację oraz ma szansę wykazać się kreatywnością. Kolejnym etapem zabawy jest przedstawienie sztuki przed publicznością. Dziecko może samodzielnie wymyślić scenariusz przedstawienia lub zainspirować się scenariuszem dołączonym do zestawu. W okresie 3-6 lat jedną z nowych kompetencji jaką zdobywa dziecko jest zdolność do opowiadania (narracyjna), zatem bawiąc się kukiełkami przedszkolak ma możliwość trenowania tej umiejętności

https://www.dobrezabawki.com/produkt/kukielkowy-teatrzyk

 

10.  1000 pytań – zestaw stanowi kompletny program dla dzieci w wieku przedszkolnym. Quizy przyczynią się do rozwoju języka i komunikacji dziecka, rozwiną zdolności matematyczne i logiczne myślenie. Odpowiadając na pytania dziecko pozna przyrodę, przetrenuje odróżnianie kształtów i kolorów, udoskonali motorykę małą. Zestaw wpływa także pozytywnie na rozwój sfery emocjonalnej (wchodzenie w rolę i branie udziału w zabawie), dzięki czemu dziecko lepiej rozumie własne emocje.

https://www.dobrezabawki.com/produkt/1000-pytan
wróć do listy porad