26.01.2022

Jaką zabawkę wybrać na pierwsze urodziny

Zabawki


Dobór odpowiedniej zabawki dla rocznego dziecka jest niezwykle ważny, ponieważ zabawki w dużym stopniu wpływają na rozwój naszej pociechy.

Wybrana przez nas zabawka powinna nie tylko zainteresować dziecko ale także wspomagać jego rozwój.

 

O CZYM PAMIĘTAĆ PRZY WYBORZE PREZENTU

 

Gdy wybieramy prezent dla malucha powinniśmy również pamiętać o bezpieczeństwie - każda zabawka powinna mieć odpowiedni atest oraz certyfikat. Ważne jest także – w wypadku zabawek malowanych - żeby farba, jaką pokryty jest wybierany przez nas produkt, była zrobiona na bazie wody. Takie farby są najbezpieczniejsze, gdyż nie zawierają toksyn.

 

NASZE PROPOZYCJE

 

Artykuł ten skierowany jest dla wszystkich rodziców, którzy w dobie olbrzymiej oferty produktów chcą wybrać rozsądnie prezent na roczek. Oto nasze propozycje, które spełniają wszystkie powyższe wymagania:

 

 1. Giantte - jeden z najczęściej wybieranych prezentów przez rodziców. Produkt zachwyca rodziców prostotą wykonania. W zestawie czeka na dziecko różnorodność wyzwań: maluch zmierzy się z zadaniem ustawienia wieży z kubeczków oraz z sorterem. Ponadto zabawkę można wykorzystać do licznych zabaw w wodzie, co stanowi dla dzieci w tym wieku niesamowitą frajdę! Samo ustawianie wysokiej wieży i jej burzenie to już dla malucha nie lada wyzwanie i mnóstwo niezapomnianej zabawy. Bawiąc się sorterem maluch poćwiczy zdolności manualne, odróżnianie kształtów i kolorów. Ponadto każdy kubeczek ma inny kolor, co wpływa na rozwój zmysłu wzroku. Zabawka jest bardzo praktyczna: wszystkie kubki mieszczą się w wiaderko, które posiada największą średnicę, dzięki czemu bez trudu możemy ją zabrać na wakacje czy na wycieczkę. Wybierając Giantte mamy pewność, iż dziecko nie będzie się nudzić, a zabawka ta pobudzi aktywność naszej pociechy. 

   

  https://www.dobrezabawki.com/produkt/giantte

   

 2. Zjeżdżalnia Raceball - świetna propozycja zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Wielu z nas pomyślałoby: "Jak zrzucanie kulek może wpłynąć pozytywnie na rozwój mojego dziecka?" - nie ma nic bardziej mylnego niż takie myślenie. Otóż, puszczając kulki maluch zaczyna myśleć na zasadzie przyczyny i skutku  - uczy się zatem logiki. Ponadto każda kulka to inny kolor, co powoduje rozwój inteligencji wizualnej (pamiętajmy, iż dzieci w tym wieku powinno się obdarowywać zabawkami w wielu kolorach, żeby stymulować prawidłowy rozwój zmysłu wzroku oraz żeby oswajać malucha z otaczającym go światem). Dodatkowo każdy kolor wydaje inny dźwięk i tutaj rozwijamy kolejny zmysł - zmysł słuchu. Wybierając tę zjeżdżalnię mamy pewność, że stopniowo oswajamy dziecko ze światem, który tak bardzo pragnie poznawać. 


  https://www.dobrezabawki.com/produkt/zjezdzalnia-raceball 

   

 3. Puzzle z głosami zwierząt - roczniaki poznają świat poprzez zmysły, dlatego te puzzle to najlepsza inwestycja w rozwój malucha! Dziecko nie tylko rozwinie zmysł słuchu oraz wzroku, ale również zmysłu dotyku, na który zestaw kładzie duży nacisk. Maluch dopasowując elementy poćwiczy również koordynację oko - ręka. Dziecko zacznie również rozpoznawać zwierzęta. Dużym atutem jest również to, że zestaw został wykonany z drewna. Puzzle te są wybierane przez wszystkich rodziców, którzy chcą by ich dzieci rozwijały się bezpiecznie i prawidłowo.


  https://www.dobrezabawki.com/produkt/puzzle-z-glosami-zwierzat-dzikie-zwierzeta

  https://www.dobrezabawki.com/produkt/puzzle-z-glosami-zwierzat-farma  

   

 4. Pchacze - w pokoju roczniaka nie może zabraknąć pchacza. Zabawki te świetne wpływają na zdolności motoryczne każdego malucha, stymulując naukę chodzenia. Dzięki pchaczom dziecko może samodzielnie chodzić, co w przyszłości przyniesie lepsze rezultaty niż nauka chodzenia przez rodzica na siłę. Pozwalając dziecku na samodzielną naukę chodzenia umożliwiamy prawidłowy układu ruchu, umożliwiamy nabycie lepszej koordynacji ruchowej. Dzięki tym zaletom pchacze znajdują się w czołówce zabawek wybieranych przez rodziców dla roczniaków:  


  https://www.dobrezabawki.com/produkt/drewniany-kruk

  https://www.dobrezabawki.com/produkt/kaczuszka-do-pchania-susibelle

  https://www.dobrezabawki.com/produkt/kangur-do-pchania

  https://www.dobrezabawki.com/produkt/krokodyl-do-pchania-susibelle

  https://www.dobrezabawki.com/produkt/motylek-do-pchania

  https://www.dobrezabawki.com/produkt/pelikan-do-pchania


 5. Pop-up Fire Truck - jednym z ulubionych zajęć roczniaków jest wyrzucanie zabawek z łóżeczka lub kojca. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: "Jak oduczyć dziecko rzucania przedmiotami"? Odpowiedzią na to pytanie jest ta zabawka. Jest to wóz strażacki z ludzikami, które po naciśnięciu wyskakują. Od teraz maluch będzie obserwował jak ludziki wyskakują z wozu, co zapobiegnie wyrzucaniu zabawek, gdyż potrzeba wyrzucania zostanie zaspokojona w ten sposób. Typowa zabawka dla roczniaka. 


  https://www.dobrezabawki.com/produkt/pop-up-fire-truck

 

 

Wybierając nasze produkty możesz być spokojny o rozwój swojego dziecka. Zawsze doradzimy jakie zabawki wybrać, tak aby wspólnie spędzane chwile były radosne, beztroskie i pełne miłości.

Pamiętaj - im szybciej zainwestujesz w rozwój dziecka tym lepszy efekt uzyskasz w przyszłości. Jest to inwestycja w rozwój na całe życie.

Przede wszystkim w rozwój wzajemnych relacji z Twoim maleństwem, które są absolutnie bezcenne.

 

--

 

Co sądzisz o naszym poradniku i treści artykułów? Kliknij w czerwony widget "Opinia" po prawej stronie strony i podziel się z nami swoim zdaniem.

Dziękujemy !
wróć do listy porad