26.01.2022

Zabawki ćwiczące ręce

Zabawki


Zastanawiałeś się w jaki sposób poprawić sprawność manualną swojego dziecka? Jak pomóc mu rozwijać pracę rączek? Prezentujemy kilka zabawek, ktore w sposób przyjemny i radosny pomogą Ci zadbac o odpowiedni rozwój rączek i paluszków.
 

Zabawki ćwiczące ręce powinny znaleźć się w każdym domu. Sprawność manualna maluszka ćwiczona od małego pozwala dziecku na późniejsze pełne rozwijanie swoich talentów.

 

Poniżej przedstawiamy kilka zabawek ćwiczących ręce, wybranych specjalnie dla Ciebie.

 

1. Tablica Superpegs

 

Zestaw zawiera cztery plansze i pionki również w czterech kształtach jak i w różnych kolorach. Zadaniem dziecka jest dopasowanie pionków kształtem i kolorem do planszy. Plansze różnią się poziomem trudności. Zestaw zalecany jest dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat zatem każdy przedszkolak znajdzie zadanie odpowiednie dla siebie. Zabawka świetnie rozwija koordynację oko - ręka. Jest również pomocna przy nauce kolorów czy odróżnianiu kształtów.

 

https://www.dobrezabawki.com/produkt/tablica-superpegs

 

2. Śruby i nakrętki Nuts & Bolts

 

Sześć plansz, a tym samym sześć różnych poziomów zabawy. Dziecko musi dopasować kształt i kolor wkrętki do tła, a dodatkowo wkręcić śrubkę. Nie ma zestawu, który dawałby więcej frajdy, a dodatkowo świetnie rozwijał!  Dzięki zabawce maluch świetnie uczy się rozpoznawania kształtów i kolorów, ćwiczy koordnację oko – ręka, czyli taką umiejętność jak dzieci uczą się w przedszkolu.

 

https://www.dobrezabawki.com/produkt/sruby-i-nakretki-dla-maluszkow

 

3. Myszki / Misie do ubierania

 

Dwie figurki do ubierania. Dziecko może przebierać je dowolnie, sortować ubranka w drewnianej szafie, w której znajdują się rzeczy zarówno dla Pana jak i dla Pani. Zabawka świetnie ćwiczy precyzję w rączkach. Rozwija także wyobraźnię, figurki mogą posłużyć także do zabawy w odgrywanie ról.

 

https://www.dobrezabawki.com/produkt/misie-do-ubierania

https://www.dobrezabawki.com/produkt/myszki-do-ubierania

 

 

4.Zestawy do krojenia

 

Drewniane zestawy, które zawierają produkty do krojenia po rzepach. Artykuły, które znajdują się w zestawach stanowią zdrowe jedzenie (warzywa, owoce), co pokazuje dziecku jak powinno się odżywiać. Jeżeli chcemy rozwijać u dzieci zdolności manualne to w asortymencie zabawek tych zestawów nie może zabraknąć!

 

https://www.dobrezabawki.com/produkt/zestaw-sniadaniowy-do-krojenia

https://www.dobrezabawki.com/produkt/warzywa-do-krojenia

https://www.dobrezabawki.com/produkt/owoce-do-krojenia

 

5. Korale do nawlekania na sznurki

 

Drewniane, kolorowe korale do nawlekania na sznurki. Zestaw zawiera dziewięćdziesiąt pięć korali. Nawlekanie korali to świetne zajęcie dla przedszkolaków! Dziecko może nawlekać na różne sposoby, ćwiczyć cierpliwość i kreatywność! Zestaw również doskonale rozwija precyzję w rączkach.

 

https://www.dobrezabawki.com/produkt/korale-do-nawlekania-na-sznurki

https://www.dobrezabawki.com/produkt/duze-korale-do-przewlekania

 

 

Wszystkie powyższe propozycje świetnie wpływają na zdolności manualne. Rozwój tych zdolności jest niezmiernie ważny.

W przypadku spóźnionego rozwoju zdolności manualnych mogą pojawić się trudności w pisaniu pierwszych znaków i liter, nieczytelny charakter pisma.

 

Wczesna praca nad zdolnościami manualnymi , ćwiczenia rączek dziecka , pozwalają na płynny i radosny rozwój późniejszych umiejętności i pasji.

 

Dotyczy to także rysowania, malowania czy wycinania. Zaobserwowano również, że dzieci, u których sprawność rąk nie jest odpowiednio rozwinięta mają problemy z ubieraniem się.

Pomóżmy im rozwijać się przez zabawę ! Nawet się zorientują , że się uczą :) . 

 

--

 

Co sądzisz o naszym poradniku i treści artykułów? Kliknij w czerwony widget "Opinia" po prawej stronie strony i podziel się z nami swoim zdaniem.

Dziękujemy !
wróć do listy porad